Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Coroana ceha

Afiseaza cursul Coroana ceha pentru intervalul si

Intervalul curent: 17 decembrie 2023 - 21 iunie 2024.

Cursul mediu pentru Coroana ceha in intervalul selectat este 0.199 lei

Cursul Coroana ceha maxim inregistrat este 0.2029 lei in data de 21 decembrie 2023

Cursul Coroana ceha minim inregistrat este 0.1954 lei in data de 20 februarie 2024

Cursul valutar complet pentru coroana ceha

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
21 Iun. 20240.1996-0.0006
20 Iun. 20240.2002+0.0004
19 Iun. 20240.1998-0.0011
18 Iun. 20240.2009-0.0008
17 Iun. 20240.2017+0.0006
14 Iun. 20240.2011-0.0006
13 Iun. 20240.2017+0.0001
12 Iun. 20240.2016+0.0003
11 Iun. 20240.2013-0.0009
10 Iun. 20240.2022-0.0003
7 Iun. 20240.2025+0.0005
6 Iun. 20240.2020+0.0004
5 Iun. 20240.2016+0.0002
4 Iun. 20240.20140
3 Iun. 20240.2014+0.0001
31 Mai 20240.2013+0.0003
30 Mai 20240.2010-0.0005
29 Mai 20240.2015-0.0002
28 Mai 20240.2017+0.0005
27 Mai 20240.2012-0.0001
24 Mai 20240.20130
23 Mai 20240.20130
22 Mai 20240.2013-0.0003
21 Mai 20240.2016+0.0002
20 Mai 20240.2014+0.0002
17 Mai 20240.2012-0.0005
16 Mai 20240.2017+0.0008
15 Mai 20240.20090
14 Mai 20240.2009+0.0003
13 Mai 20240.2006+0.0012
10 Mai 20240.1994+0.0003
9 Mai 20240.1991+0.0004
8 Mai 20240.1987-0.0003
7 Mai 20240.1990+0.0010
2 Mai 20240.1980+0.0003
30 Apr. 20240.1977+0.0001
29 Apr. 20240.1976-0.0002
26 Apr. 20240.1978+0.0004
25 Apr. 20240.1974+0.0003
24 Apr. 20240.1971+0.0002
23 Apr. 20240.19690
22 Apr. 20240.1969-0.0001
19 Apr. 20240.1970+0.0002
18 Apr. 20240.1968-0.0005
17 Apr. 20240.1973+0.0005
16 Apr. 20240.1968+0.0003
15 Apr. 20240.1965+0.0005
12 Apr. 20240.1960+0.0002
11 Apr. 20240.1958-0.0002
10 Apr. 20240.1960+0.0002
9 Apr. 20240.1958-0.0004
8 Apr. 20240.1962-0.0001
5 Apr. 20240.1963-0.0002
4 Apr. 20240.1965+0.0002
3 Apr. 20240.1963+0.0001
2 Apr. 20240.1962-0.0003
1 Apr. 20240.19650
29 Mar. 20240.1965+0.0001
28 Mar. 20240.1964-0.0002
27 Mar. 20240.1966-0.0002
26 Mar. 20240.1968+0.0002
25 Mar. 20240.1966+0.0006
22 Mar. 20240.1960-0.0011
21 Mar. 20240.1971+0.0005
20 Mar. 20240.1966-0.0005
19 Mar. 20240.1971-0.0003
18 Mar. 20240.19740
15 Mar. 20240.1974+0.0004
14 Mar. 20240.1970+0.0005
13 Mar. 20240.1965+0.0001
12 Mar. 20240.1964-0.0002
11 Mar. 20240.1966+0.0005
8 Mar. 20240.1961+0.0002
7 Mar. 20240.1959-0.0004
6 Mar. 20240.1963+0.0004
5 Mar. 20240.1959-0.0002
4 Mar. 20240.19610
1 Mar. 20240.1961+0.0002
29 Feb. 20240.1959-0.0003
28 Feb. 20240.1962-0.0001
27 Feb. 20240.1963+0.0001
26 Feb. 20240.1962+0.0002
23 Feb. 20240.1960-0.0006
22 Feb. 20240.1966+0.0006
21 Feb. 20240.1960+0.0006
20 Feb. 20240.1954-0.0002
19 Feb. 20240.1956-0.0003
16 Feb. 20240.1959-0.0001
15 Feb. 20240.1960-0.0004
14 Feb. 20240.1964-0.0008
13 Feb. 20240.1972-0.0002
12 Feb. 20240.1974-0.0002
9 Feb. 20240.1976-0.0018
8 Feb. 20240.19940
7 Feb. 20240.19940
6 Feb. 20240.1994-0.0002
5 Feb. 20240.1996-0.0001
2 Feb. 20240.1997-0.0002
1 Feb. 20240.1999-0.0004
31 Ian. 20240.2003-0.0001
30 Ian. 20240.2004-0.0005
29 Ian. 20240.2009-0.0003
26 Ian. 20240.2012+0.0006
25 Ian. 20240.2006+0.0001
23 Ian. 20240.2005-0.0005
22 Ian. 20240.2010+0.0002
19 Ian. 20240.2008-0.0003
18 Ian. 20240.2011+0.0003
17 Ian. 20240.2008-0.0005
16 Ian. 20240.20130
15 Ian. 20240.2013-0.0004
12 Ian. 20240.20170
11 Ian. 20240.2017-0.0006
10 Ian. 20240.2023+0.0001
9 Ian. 20240.2022-0.0005
8 Ian. 20240.2027+0.0009
5 Ian. 20240.2018+0.0001
4 Ian. 20240.2017+0.0001
3 Ian. 20240.2016+0.0003
29 Dec. 20230.2013-0.0002
28 Dec. 20230.2015-0.0004
27 Dec. 20230.2019-0.0005
22 Dec. 20230.2024-0.0005
21 Dec. 20230.2029+0.0003
20 Dec. 20230.2026-0.0001
19 Dec. 20230.2027+0.0003
18 Dec. 20230.2024

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii