Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Coroana ceha

Afiseaza cursul Coroana ceha pentru intervalul si

Intervalul curent: 8 iunie 2017 - 11 decembrie 2017.

Cursul mediu pentru Coroana ceha in intervalul selectat este 0.177 lei

Cursul Coroana ceha maxim inregistrat este 0.1830 lei in data de 24 noiembrie 2017

Cursul Coroana ceha minim inregistrat este 0.1730 lei in data de 29 iunie 2017

Cursul valutar complet pentru coroana ceha

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
11 Dec. 20170.1810-0.0002
8 Dec. 20170.1812+0.0002
7 Dec. 20170.1810+0.0007
6 Dec. 20170.1803-0.0006
5 Dec. 20170.1809-0.0002
4 Dec. 20170.1811-0.0011
29 Noi. 20170.1822-0.0002
28 Noi. 20170.1824-0.0002
27 Noi. 20170.1826-0.0004
24 Noi. 20170.1830+0.0004
23 Noi. 20170.1826+0.0002
22 Noi. 20170.1824+0.0002
21 Noi. 20170.1822+0.0005
20 Noi. 20170.1817+0.0002
17 Noi. 20170.18150
16 Noi. 20170.1815+0.0012
15 Noi. 20170.1803-0.0015
14 Noi. 20170.18180
13 Noi. 20170.1818+0.0002
10 Noi. 20170.1816+0.0002
9 Noi. 20170.1814+0.0007
8 Noi. 20170.1807+0.0008
7 Noi. 20170.1799+0.0008
6 Noi. 20170.1791+0.0001
3 Noi. 20170.1790-0.0009
2 Noi. 20170.1799+0.0001
1 Noi. 20170.1798+0.0006
31 Oct. 20170.17920
30 Oct. 20170.1792-0.0002
27 Oct. 20170.1794-0.0002
26 Oct. 20170.1796-0.0001
25 Oct. 20170.1797+0.0004
24 Oct. 20170.17930
23 Oct. 20170.1793+0.0005
20 Oct. 20170.1788+0.0002
19 Oct. 20170.1786+0.0003
18 Oct. 20170.1783+0.0005
17 Oct. 20170.1778+0.0001
16 Oct. 20170.17770
13 Oct. 20170.1777+0.0002
12 Oct. 20170.1775+0.0003
11 Oct. 20170.1772+0.0007
10 Oct. 20170.1765-0.0003
9 Oct. 20170.1768-0.0003
6 Oct. 20170.1771-0.0003
5 Oct. 20170.1774+0.0004
4 Oct. 20170.1770+0.0002
3 Oct. 20170.1768+0.0001
2 Oct. 20170.17670
29 Sep. 20170.1767+0.0002
28 Sep. 20170.1765-0.0001
27 Sep. 20170.1766+0.0001
26 Sep. 20170.1765-0.0001
25 Sep. 20170.1766+0.0002
22 Sep. 20170.1764+0.0002
21 Sep. 20170.1762+0.0001
20 Sep. 20170.17610
19 Sep. 20170.1761-0.0002
18 Sep. 20170.17630
15 Sep. 20170.1763+0.0001
14 Sep. 20170.1762+0.0001
13 Sep. 20170.17610
12 Sep. 20170.1761-0.0003
11 Sep. 20170.1764+0.0002
8 Sep. 20170.1762+0.0001
7 Sep. 20170.17610
6 Sep. 20170.1761-0.0001
5 Sep. 20170.1762-0.0002
4 Sep. 20170.1764+0.0002
1 Sep. 20170.1762+0.0004
31 Aug. 20170.1758-0.0006
30 Aug. 20170.1764+0.0004
29 Aug. 20170.17600
28 Aug. 20170.1760+0.0002
25 Aug. 20170.1758+0.0001
24 Aug. 20170.17570
23 Aug. 20170.1757+0.0001
22 Aug. 20170.1756-0.0003
21 Aug. 20170.1759+0.0001
18 Aug. 20170.1758-0.0001
17 Aug. 20170.1759+0.0004
16 Aug. 20170.1755+0.0008
14 Aug. 20170.1747-0.0003
11 Aug. 20170.1750+0.0001
10 Aug. 20170.1749+0.0001
9 Aug. 20170.1748+0.0004
8 Aug. 20170.1744-0.0001
7 Aug. 20170.1745-0.0005
4 Aug. 20170.1750+0.0003
3 Aug. 20170.1747+0.0003
2 Aug. 20170.1744+0.0001
1 Aug. 20170.1743-0.0006
31 Iul. 20170.1749+0.0002
28 Iul. 20170.1747-0.0005
27 Iul. 20170.1752-0.0001
26 Iul. 20170.17530
25 Iul. 20170.17530
24 Iul. 20170.1753-0.0004
21 Iul. 20170.1757+0.0003
20 Iul. 20170.17540
19 Iul. 20170.1754+0.0006
18 Iul. 20170.17480
17 Iul. 20170.1748-0.0001
14 Iul. 20170.1749+0.0003
13 Iul. 20170.1746-0.0004
12 Iul. 20170.1750+0.0004
11 Iul. 20170.1746-0.0004
10 Iul. 20170.1750-0.0007
7 Iul. 20170.1757+0.0001
6 Iul. 20170.1756+0.0002
5 Iul. 20170.1754+0.0002
4 Iul. 20170.1752+0.0009
3 Iul. 20170.1743+0.0006
30 Iun. 20170.1737+0.0007
29 Iun. 20170.1730-0.0002
28 Iun. 20170.1732-0.0003
27 Iun. 20170.1735-0.0007
26 Iun. 20170.1742+0.0004
23 Iun. 20170.1738-0.0010
22 Iun. 20170.1748-0.0002
21 Iun. 20170.1750+0.0002
20 Iun. 20170.1748-0.0002
19 Iun. 20170.1750+0.0004
16 Iun. 20170.1746-0.0008
15 Iun. 20170.1754+0.0010
14 Iun. 20170.1744+0.0001
13 Iun. 20170.1743+0.0004
12 Iun. 20170.17390
9 Iun. 20170.1739+0.0001
8 Iun. 20170.1738

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii