Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 8 februarie 2018 - 14 august 2018.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2335 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2479 lei in data de 14 august 2018

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2229 lei in data de 16 februarie 2018

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
14 Aug. 20180.2479+0.0014
13 Aug. 20180.2465+0.0028
10 Aug. 20180.2437+0.0005
9 Aug. 20180.2432+0.0007
8 Aug. 20180.2425-0.0013
7 Aug. 20180.2438+0.0020
6 Aug. 20180.2418+0.0012
3 Aug. 20180.2406+0.0016
2 Aug. 20180.2390+0.0010
1 Aug. 20180.2380-0.0010
31 Iul. 20180.2390-0.0006
30 Iul. 20180.2396+0.0014
27 Iul. 20180.2382+0.0005
26 Iul. 20180.2377+0.0002
25 Iul. 20180.2375+0.0002
24 Iul. 20180.2373-0.0020
23 Iul. 20180.2393-0.0016
20 Iul. 20180.2409+0.0006
19 Iul. 20180.2403+0.0022
18 Iul. 20180.2381+0.0001
17 Iul. 20180.2380-0.0020
16 Iul. 20180.2400+0.0003
13 Iul. 20180.2397+0.0012
12 Iul. 20180.2385-0.0002
11 Iul. 20180.2387+0.0020
10 Iul. 20180.2367-0.0011
9 Iul. 20180.2378-0.0001
6 Iul. 20180.2379-0.0006
5 Iul. 20180.2385+0.0004
4 Iul. 20180.2381+0.0006
3 Iul. 20180.2375-0.0001
2 Iul. 20180.2376-0.0011
29 Iun. 20180.2387+0.0015
28 Iun. 20180.2372+0.0013
27 Iun. 20180.2359-0.0002
26 Iun. 20180.2361-0.0006
25 Iun. 20180.2367-0.0024
22 Iun. 20180.2391-0.0001
21 Iun. 20180.2392-0.0006
20 Iun. 20180.2398+0.0011
19 Iun. 20180.2387-0.0013
18 Iun. 20180.2400+0.0046
15 Iun. 20180.2354-0.0015
14 Iun. 20180.2369+0.0008
13 Iun. 20180.2361+0.0005
12 Iun. 20180.2356-0.0004
11 Iun. 20180.2360+0.0018
8 Iun. 20180.2342-0.0002
7 Iun. 20180.2344-0.0010
6 Iun. 20180.2354+0.0015
5 Iun. 20180.2339-0.0010
4 Iun. 20180.2349-0.0009
31 Mai 20180.2358-0.0018
30 Mai 20180.2376+0.0018
29 Mai 20180.2358+0.0010
25 Mai 20180.2348-0.0004
24 Mai 20180.2352+0.0010
23 Mai 20180.2342-0.0012
22 Mai 20180.2354+0.0001
21 Mai 20180.2353-0.0009
18 Mai 20180.2362-0.0010
17 Mai 20180.2372+0.0023
16 Mai 20180.2349+0.0015
15 Mai 20180.2334-0.0006
14 Mai 20180.2340-0.0011
11 Mai 20180.2351-0.0002
10 Mai 20180.2353+0.0008
9 Mai 20180.2345-0.0002
8 Mai 20180.2347+0.0007
7 Mai 20180.2340-0.0001
4 Mai 20180.23410
3 Mai 20180.2341+0.0011
2 Mai 20180.2330+0.0016
30 Apr. 20180.2314-0.0001
27 Apr. 20180.2315+0.0010
26 Apr. 20180.2305-0.0003
25 Apr. 20180.23080
24 Apr. 20180.2308+0.0009
23 Apr. 20180.2299+0.0005
20 Apr. 20180.2294+0.0001
19 Apr. 20180.2293+0.0001
18 Apr. 20180.2292-0.0006
17 Apr. 20180.2298-0.0001
16 Apr. 20180.2299-0.0006
13 Apr. 20180.2305+0.0004
12 Apr. 20180.2301-0.0007
11 Apr. 20180.2308-0.0018
10 Apr. 20180.2326+0.0012
5 Apr. 20180.2314+0.0006
4 Apr. 20180.2308+0.0012
3 Apr. 20180.2296+0.0002
2 Apr. 20180.2294-0.0001
30 Mar. 20180.2295+0.0014
29 Mar. 20180.2281+0.0006
28 Mar. 20180.2275+0.0006
27 Mar. 20180.2269-0.0012
26 Mar. 20180.2281-0.0005
23 Mar. 20180.2286-0.0011
22 Mar. 20180.2297+0.0003
21 Mar. 20180.2294-0.0009
20 Mar. 20180.2303+0.0013
19 Mar. 20180.2290+0.0006
16 Mar. 20180.2284+0.0009
15 Mar. 20180.2275-0.0003
14 Mar. 20180.2278-0.0002
13 Mar. 20180.2280+0.0027
12 Mar. 20180.2253+0.0003
9 Mar. 20180.2250-0.0001
8 Mar. 20180.22510
7 Mar. 20180.2251-0.0017
6 Mar. 20180.22680
5 Mar. 20180.2268-0.0024
2 Mar. 20180.2292+0.0007
1 Mar. 20180.2285+0.0017
28 Feb. 20180.2268+0.0008
27 Feb. 20180.2260-0.0009
26 Feb. 20180.2269-0.0004
23 Feb. 20180.2273+0.0004
22 Feb. 20180.22690
21 Feb. 20180.2269+0.0020
20 Feb. 20180.2249+0.0015
19 Feb. 20180.2234+0.0005
16 Feb. 20180.2229-0.0023
15 Feb. 20180.2252-0.0004
14 Feb. 20180.2256-0.0020
13 Feb. 20180.2276-0.0009
12 Feb. 20180.2285-0.0006
9 Feb. 20180.2291+0.0020
8 Feb. 20180.2271

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii