Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 5 februarie 2022 - 11 august 2022.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2466 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2558 lei in data de 13 iulie 2022

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2396 lei in data de 7 februarie 2022

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
11 Aug. 20220.2485-0.0005
10 Aug. 20220.2490-0.0003
9 Aug. 20220.2493+0.0002
8 Aug. 20220.2491-0.0012
5 Aug. 20220.2503+0.0003
4 Aug. 20220.2500+0.0008
3 Aug. 20220.2492+0.0007
2 Aug. 20220.2485-0.0006
1 Aug. 20220.2491-0.0029
29 Iul. 20220.2520+0.0003
28 Iul. 20220.2517+0.0002
27 Iul. 20220.2515+0.0020
26 Iul. 20220.2495-0.0016
25 Iul. 20220.2511+0.0003
22 Iul. 20220.25080
21 Iul. 20220.2508+0.0015
20 Iul. 20220.2493-0.0025
19 Iul. 20220.2518-0.0026
18 Iul. 20220.2544-0.0009
15 Iul. 20220.2553+0.0009
14 Iul. 20220.2544-0.0014
13 Iul. 20220.2558+0.0021
12 Iul. 20220.2537+0.0002
11 Iul. 20220.2535+0.0010
8 Iul. 20220.2525-0.0005
7 Iul. 20220.2530+0.0021
6 Iul. 20220.2509+0.0036
5 Iul. 20220.2473-0.0001
4 Iul. 20220.2474-0.0015
1 Iul. 20220.2489+0.0030
30 Iun. 20220.2459+0.0019
29 Iun. 20220.2440+0.0007
28 Iun. 20220.2433-0.0009
27 Iun. 20220.2442-0.0005
24 Iun. 20220.24470
23 Iun. 20220.2447+0.0006
22 Iun. 20220.24410
21 Iun. 20220.2441-0.0001
20 Iun. 20220.2442-0.0036
17 Iun. 20220.2478+0.0016
16 Iun. 20220.2462-0.0018
15 Iun. 20220.2480+0.0002
14 Iun. 20220.2478+0.0055
10 Iun. 20220.2423+0.0001
9 Iun. 20220.2422-0.0014
8 Iun. 20220.2436+0.0017
7 Iun. 20220.2419+0.0001
6 Iun. 20220.2418-0.0010
3 Iun. 20220.2428+0.0005
2 Iun. 20220.2423+0.0017
31 Mai 20220.2406-0.0018
30 Mai 20220.2424+0.0006
27 Mai 20220.2418-0.0007
26 Mai 20220.2425+0.0012
25 Mai 20220.2413-0.0005
24 Mai 20220.2418-0.0020
23 Mai 20220.2438-0.0015
20 Mai 20220.2453-0.0013
19 Mai 20220.2466-0.0006
18 Mai 20220.2472-0.0021
17 Mai 20220.2493-0.0017
16 Mai 20220.2510+0.0005
13 Mai 20220.2505+0.0020
12 Mai 20220.2485-0.0006
11 Mai 20220.2491+0.0004
10 Mai 20220.2487-0.0006
9 Mai 20220.2493-0.0001
6 Mai 20220.2494-0.0020
5 Mai 20220.2514-0.0011
4 Mai 20220.2525+0.0009
3 Mai 20220.2516-0.0027
2 Mai 20220.25430
29 Apr. 20220.2543+0.0018
28 Apr. 20220.2525+0.0019
27 Apr. 20220.2506+0.0030
26 Apr. 20220.2476+0.0015
21 Apr. 20220.2461-0.0016
20 Apr. 20220.2477-0.0001
19 Apr. 20220.2478+0.0001
18 Apr. 20220.2477+0.0021
15 Apr. 20220.2456-0.0019
14 Apr. 20220.2475+0.0006
13 Apr. 20220.2469+0.0010
12 Apr. 20220.2459-0.0008
11 Apr. 20220.2467-0.0003
8 Apr. 20220.2470+0.0002
7 Apr. 20220.2468+0.0012
6 Apr. 20220.2456+0.0005
5 Apr. 20220.2451+0.0015
4 Apr. 20220.2436+0.0005
1 Apr. 20220.2431+0.0005
31 Mar. 20220.2426-0.0017
30 Mar. 20220.2443-0.0012
29 Mar. 20220.2455+0.0006
28 Mar. 20220.24490
25 Mar. 20220.2449+0.0002
24 Mar. 20220.2447+0.0008
23 Mar. 20220.2439+0.0008
22 Mar. 20220.2431-0.0003
21 Mar. 20220.2434+0.0005
18 Mar. 20220.2429-0.0008
17 Mar. 20220.2437-0.0009
16 Mar. 20220.2446-0.0012
15 Mar. 20220.2458+0.0012
14 Mar. 20220.2446+0.0006
11 Mar. 20220.2440-0.0017
10 Mar. 20220.2457-0.0026
9 Mar. 20220.2483+0.0023
8 Mar. 20220.24600
7 Mar. 20220.2460+0.0025
4 Mar. 20220.2435+0.0005
3 Mar. 20220.2430+0.0015
2 Mar. 20220.2415-0.0003
1 Mar. 20220.2418-0.0015
28 Feb. 20220.2433-0.0022
25 Feb. 20220.2455+0.0024
24 Feb. 20220.2431+0.0003
23 Feb. 20220.2428+0.0005
22 Feb. 20220.2423+0.0004
21 Feb. 20220.2419-0.0002
18 Feb. 20220.2421-0.0001
17 Feb. 20220.2422-0.0014
16 Feb. 20220.2436-0.0014
15 Feb. 20220.2450+0.0016
14 Feb. 20220.2434+0.0011
11 Feb. 20220.2423+0.0006
10 Feb. 20220.24170
9 Feb. 20220.2417+0.0006
8 Feb. 20220.2411+0.0015
7 Feb. 20220.2396

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii