Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 17 decembrie 2023 - 21 iunie 2024.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2589 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2639 lei in data de 15 aprilie 2024

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2545 lei in data de 18 decembrie 2023

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
21 Iun. 20240.2596+0.0006
20 Iun. 20240.2590-0.0012
19 Iun. 20240.2602-0.0005
18 Iun. 20240.2607-0.0006
17 Iun. 20240.2613+0.0024
14 Iun. 20240.2589-0.0015
13 Iun. 20240.2604-0.0014
12 Iun. 20240.2618-0.0010
11 Iun. 20240.2628+0.0038
10 Iun. 20240.2590+0.0001
7 Iun. 20240.2589+0.0002
6 Iun. 20240.2587+0.0001
5 Iun. 20240.2586-0.0009
4 Iun. 20240.2595+0.0003
3 Iun. 20240.2592-0.0007
31 Mai 20240.2599+0.0007
30 Mai 20240.2592+0.0011
29 Mai 20240.2581-0.0001
28 Mai 20240.2582-0.0008
27 Mai 20240.2590-0.0002
24 Mai 20240.2592-0.0011
23 Mai 20240.2603+0.0011
22 Mai 20240.2592+0.0007
21 Mai 20240.2585-0.0003
20 Mai 20240.2588+0.0013
17 Mai 20240.2575-0.0004
16 Mai 20240.2579-0.0008
15 Mai 20240.2587-0.0009
14 Mai 20240.2596-0.0009
13 Mai 20240.26050
10 Mai 20240.2605-0.0001
9 Mai 20240.26060
8 Mai 20240.2606-0.0008
7 Mai 20240.2614-0.0003
2 Mai 20240.2617+0.0011
30 Apr. 20240.2606+0.0008
29 Apr. 20240.2598+0.0001
26 Apr. 20240.2597-0.0004
25 Apr. 20240.2601-0.0004
24 Apr. 20240.2605+0.0005
23 Apr. 20240.2600+0.0003
22 Apr. 20240.2597+0.0006
19 Apr. 20240.2591-0.0025
18 Apr. 20240.2616-0.0012
17 Apr. 20240.2628-0.0001
16 Apr. 20240.2629-0.0010
15 Apr. 20240.2639+0.0013
12 Apr. 20240.2626+0.0032
11 Apr. 20240.2594+0.0006
10 Apr. 20240.2588-0.0004
9 Apr. 20240.2592+0.0006
8 Apr. 20240.2586+0.0006
5 Apr. 20240.2580-0.0021
4 Apr. 20240.2601-0.0014
3 Apr. 20240.2615+0.0002
2 Apr. 20240.26130
1 Apr. 20240.2613+0.0001
29 Mar. 20240.2612+0.0007
28 Mar. 20240.2605+0.0017
27 Mar. 20240.2588-0.0002
26 Mar. 20240.2590-0.0002
25 Mar. 20240.2592+0.0022
22 Mar. 20240.2570-0.0019
21 Mar. 20240.2589-0.0002
20 Mar. 20240.2591+0.0011
19 Mar. 20240.2580-0.0006
18 Mar. 20240.2586+0.0005
15 Mar. 20240.2581+0.0001
14 Mar. 20240.2580+0.0006
13 Mar. 20240.2574+0.0011
12 Mar. 20240.2563-0.0007
11 Mar. 20240.2570-0.0002
8 Mar. 20240.2572-0.0001
7 Mar. 20240.2573-0.0009
6 Mar. 20240.2582+0.0002
5 Mar. 20240.2580-0.0007
4 Mar. 20240.2587+0.0010
1 Mar. 20240.25770
29 Feb. 20240.2577+0.0013
28 Feb. 20240.2564+0.0005
27 Feb. 20240.2559-0.0005
26 Feb. 20240.2564+0.0007
23 Feb. 20240.2557-0.0016
22 Feb. 20240.2573-0.0002
21 Feb. 20240.2575-0.0008
20 Feb. 20240.2583-0.0001
19 Feb. 20240.2584-0.0013
16 Feb. 20240.2597-0.0015
15 Feb. 20240.2612+0.0016
14 Feb. 20240.2596+0.0002
13 Feb. 20240.2594+0.0001
12 Feb. 20240.25930
9 Feb. 20240.2593+0.0001
8 Feb. 20240.2592-0.0009
7 Feb. 20240.2601+0.0002
6 Feb. 20240.2599+0.0034
5 Feb. 20240.2565-0.0022
2 Feb. 20240.2587+0.0003
1 Feb. 20240.2584-0.0003
31 Ian. 20240.2587-0.0005
30 Ian. 20240.2592+0.0012
29 Ian. 20240.2580+0.0005
26 Ian. 20240.2575-0.0001
25 Ian. 20240.2576+0.0003
23 Ian. 20240.2573-0.0003
22 Ian. 20240.2576-0.0005
19 Ian. 20240.2581-0.0009
18 Ian. 20240.2590+0.0007
17 Ian. 20240.2583+0.0012
16 Ian. 20240.2571+0.0009
15 Ian. 20240.2562+0.0011
12 Ian. 20240.2551-0.0010
11 Ian. 20240.2561-0.0003
10 Ian. 20240.2564-0.0016
9 Ian. 20240.2580+0.0004
8 Ian. 20240.2576-0.0001
5 Ian. 20240.2577-0.0018
4 Ian. 20240.2595+0.0009
3 Ian. 20240.2586+0.0016
29 Dec. 20230.2570-0.0003
28 Dec. 20230.25730
27 Dec. 20230.2573-0.0006
22 Dec. 20230.2579-0.0007
21 Dec. 20230.2586+0.0010
20 Dec. 20230.2576+0.0008
19 Dec. 20230.2568+0.0023
18 Dec. 20230.2545

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii