Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 22 decembrie 2016 - 27 iunie 2017.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2168 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2258 lei in data de 21 iunie 2017

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2077 lei in data de 25 ianuarie 2017

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
27 Iun. 20170.2230-0.0007
26 Iun. 20170.2237+0.0001
23 Iun. 20170.2236-0.0018
22 Iun. 20170.2254-0.0004
21 Iun. 20170.2258+0.0009
20 Iun. 20170.2249-0.0001
19 Iun. 20170.2250-0.0003
16 Iun. 20170.2253+0.0004
15 Iun. 20170.2249+0.0009
14 Iun. 20170.2240+0.0004
13 Iun. 20170.2236-0.0005
12 Iun. 20170.2241+0.0012
9 Iun. 20170.2229-0.0004
8 Iun. 20170.2233+0.0007
7 Iun. 20170.2226+0.0002
6 Iun. 20170.2224-0.0009
2 Iun. 20170.2233-0.0015
31 Mai 20170.2248+0.0011
30 Mai 20170.2237+0.0009
29 Mai 20170.2228+0.0003
26 Mai 20170.2225+0.0003
25 Mai 20170.2222+0.0013
24 Mai 20170.2209-0.0004
23 Mai 20170.2213-0.0007
22 Mai 20170.2220+0.0001
19 Mai 20170.2219-0.0003
18 Mai 20170.2222+0.0006
17 Mai 20170.2216-0.0008
16 Mai 20170.2224-0.0016
15 Mai 20170.2240+0.0010
12 Mai 20170.2230+0.0006
11 Mai 20170.2224+0.0036
10 Mai 20170.2188+0.0002
9 Mai 20170.2186+0.0002
8 Mai 20170.21840
5 Mai 20170.2184+0.0007
4 Mai 20170.2177+0.0002
3 Mai 20170.2175+0.0012
2 Mai 20170.2163+0.0003
28 Apr. 20170.2160+0.0005
27 Apr. 20170.2155-0.0001
26 Apr. 20170.2156-0.0034
25 Apr. 20170.2190+0.0004
24 Apr. 20170.2186-0.0005
21 Apr. 20170.2191-0.0004
20 Apr. 20170.2195-0.0007
19 Apr. 20170.2202-0.0001
18 Apr. 20170.2203+0.0003
14 Apr. 20170.2200-0.0001
13 Apr. 20170.2201+0.0002
12 Apr. 20170.2199-0.0002
11 Apr. 20170.2201+0.0011
10 Apr. 20170.2190+0.0005
7 Apr. 20170.2185+0.0004
6 Apr. 20170.2181-0.0012
5 Apr. 20170.2193+0.0002
4 Apr. 20170.2191+0.0001
3 Apr. 20170.2190+0.0014
31 Mar. 20170.2176+0.0013
30 Mar. 20170.2163+0.0012
29 Mar. 20170.2151+0.0006
28 Mar. 20170.2145-0.0007
27 Mar. 20170.2152-0.0010
24 Mar. 20170.2162+0.0009
23 Mar. 20170.2153+0.0005
22 Mar. 20170.2148-0.0008
21 Mar. 20170.21560
20 Mar. 20170.2156+0.0004
17 Mar. 20170.2152-0.0012
16 Mar. 20170.2164+0.0006
15 Mar. 20170.2158+0.0007
14 Mar. 20170.2151-0.0011
13 Mar. 20170.2162-0.0008
10 Mar. 20170.2170+0.0005
9 Mar. 20170.2165+0.0001
8 Mar. 20170.2164+0.0008
7 Mar. 20170.2156-0.0003
6 Mar. 20170.2159-0.0004
3 Mar. 20170.2163+0.0012
2 Mar. 20170.2151+0.0017
1 Mar. 20170.21340
28 Feb. 20170.2134+0.0012
27 Feb. 20170.2122-0.0013
24 Feb. 20170.2135-0.0017
23 Feb. 20170.2152+0.0008
22 Feb. 20170.2144+0.0018
21 Feb. 20170.2126+0.0005
20 Feb. 20170.2121+0.0002
17 Feb. 20170.2119-0.0019
16 Feb. 20170.2138+0.0020
15 Feb. 20170.2118+0.0002
14 Feb. 20170.2116-0.0001
13 Feb. 20170.2117+0.0003
10 Feb. 20170.2114-0.0008
9 Feb. 20170.2122+0.0006
8 Feb. 20170.2116+0.0015
7 Feb. 20170.2101-0.0008
6 Feb. 20170.2109+0.0014
3 Feb. 20170.2095-0.0007
2 Feb. 20170.2102-0.0001
1 Feb. 20170.2103-0.0005
31 Ian. 20170.2108+0.0011
30 Ian. 20170.2097+0.0008
27 Ian. 20170.2089+0.0009
26 Ian. 20170.2080+0.0003
25 Ian. 20170.2077-0.0020
23 Ian. 20170.2097+0.0004
20 Ian. 20170.2093+0.0007
19 Ian. 20170.2086+0.0002
18 Ian. 20170.2084-0.0023
17 Ian. 20170.2107+0.0010
16 Ian. 20170.2097+0.0006
13 Ian. 20170.2091-0.0029
12 Ian. 20170.2120+0.0012
11 Ian. 20170.2108-0.0009
10 Ian. 20170.2117+0.0010
9 Ian. 20170.2107-0.0020
6 Ian. 20170.2127-0.0021
5 Ian. 20170.2148-0.0013
4 Ian. 20170.2161+0.0014
3 Ian. 20170.2147-0.0027
30 Dec. 20160.2174-0.0001
29 Dec. 20160.2175+0.0010
28 Dec. 20160.2165+0.0008
27 Dec. 20160.2157+0.0014
23 Dec. 20160.2143-0.0002
22 Dec. 20160.2145

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii