Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 20 aprilie 2019 - 23 octombrie 2019.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2384 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2469 lei in data de 17 octombrie 2019

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2276 lei in data de 25 iunie 2019

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
23 Oct. 20190.24580
22 Oct. 20190.2458+0.0001
21 Oct. 20190.2457-0.0001
18 Oct. 20190.2458-0.0011
17 Oct. 20190.2469+0.0005
16 Oct. 20190.2464+0.0012
15 Oct. 20190.2452+0.0001
14 Oct. 20190.2451-0.0002
11 Oct. 20190.2453-0.0001
10 Oct. 20190.2454+0.0007
9 Oct. 20190.2447+0.0004
8 Oct. 20190.2443+0.0004
7 Oct. 20190.2439-0.0005
4 Oct. 20190.2444-0.0008
3 Oct. 20190.2452-0.0006
2 Oct. 20190.2458+0.0004
1 Oct. 20190.2454+0.0004
30 Sep. 20190.2450+0.0001
27 Sep. 20190.2449+0.0020
26 Sep. 20190.2429-0.0008
25 Sep. 20190.2437-0.0007
24 Sep. 20190.2444+0.0004
23 Sep. 20190.2440+0.0010
20 Sep. 20190.2430+0.0002
19 Sep. 20190.2428+0.0003
18 Sep. 20190.2425+0.0009
17 Sep. 20190.2416+0.0013
16 Sep. 20190.2403-0.0023
13 Sep. 20190.2426-0.0001
12 Sep. 20190.2427+0.0019
11 Sep. 20190.2408+0.0005
10 Sep. 20190.2403+0.0008
9 Sep. 20190.2395+0.0005
6 Sep. 20190.2390-0.0016
5 Sep. 20190.2406-0.0025
4 Sep. 20190.2431+0.0002
3 Sep. 20190.2429+0.0023
2 Sep. 20190.2406+0.0011
30 Aug. 20190.2395+0.0015
29 Aug. 20190.2380-0.0006
28 Aug. 20190.2386-0.0004
27 Aug. 20190.2390+0.0003
26 Aug. 20190.2387+0.0002
23 Aug. 20190.2385-0.0007
22 Aug. 20190.2392-0.0015
21 Aug. 20190.2407-0.0011
20 Aug. 20190.2418-0.0014
19 Aug. 20190.2432+0.0010
16 Aug. 20190.2422+0.0017
14 Aug. 20190.2405-0.0001
13 Aug. 20190.2406+0.0008
12 Aug. 20190.2398+0.0011
9 Aug. 20190.2387+0.0011
8 Aug. 20190.2376+0.0011
7 Aug. 20190.2365-0.0006
6 Aug. 20190.2371-0.0020
5 Aug. 20190.2391-0.0015
2 Aug. 20190.2406+0.0017
1 Aug. 20190.2389-0.0005
31 Iul. 20190.2394-0.0012
30 Iul. 20190.2406-0.0004
29 Iul. 20190.2410-0.0004
26 Iul. 20190.2414-0.0001
25 Iul. 20190.2415+0.0006
24 Iul. 20190.2409+0.0012
23 Iul. 20190.2397+0.0005
22 Iul. 20190.2392-0.0003
19 Iul. 20190.2395+0.0005
18 Iul. 20190.2390+0.0005
17 Iul. 20190.2385+0.0017
16 Iul. 20190.23680
15 Iul. 20190.2368+0.0010
12 Iul. 20190.2358-0.0007
11 Iul. 20190.2365-0.0001
10 Iul. 20190.2366+0.0011
9 Iul. 20190.2355+0.0015
8 Iul. 20190.2340+0.0008
5 Iul. 20190.2332+0.0012
4 Iul. 20190.2320-0.0002
3 Iul. 20190.2322+0.0012
2 Iul. 20190.2310+0.0014
1 Iul. 20190.2296+0.0003
28 Iun. 20190.2293+0.0005
27 Iun. 20190.2288+0.0007
26 Iun. 20190.2281+0.0005
25 Iun. 20190.2276-0.0018
24 Iun. 20190.22940
21 Iun. 20190.2294-0.0024
20 Iun. 20190.23180
19 Iun. 20190.2318+0.0003
18 Iun. 20190.2315+0.0014
14 Iun. 20190.23010
13 Iun. 20190.2301-0.0007
12 Iun. 20190.2308+0.0002
11 Iun. 20190.2306-0.0006
10 Iun. 20190.2312-0.0005
7 Iun. 20190.2317+0.0011
6 Iun. 20190.2306-0.0001
5 Iun. 20190.2307-0.0019
4 Iun. 20190.2326-0.0013
3 Iun. 20190.2339-0.0006
31 Mai 20190.2345-0.0008
30 Mai 20190.23530
29 Mai 20190.2353-0.0003
28 Mai 20190.2356-0.0001
27 Mai 20190.2357-0.0014
24 Mai 20190.2371+0.0001
23 Mai 20190.2370-0.0009
22 Mai 20190.2379-0.0001
21 Mai 20190.2380+0.0004
20 Mai 20190.2376+0.0007
17 Mai 20190.2369-0.0002
16 Mai 20190.2371+0.0007
15 Mai 20190.2364-0.0001
14 Mai 20190.2365-0.0009
13 Mai 20190.2374-0.0001
10 Mai 20190.23750
9 Mai 20190.2375+0.0001
8 Mai 20190.2374-0.0013
7 Mai 20190.2387+0.0014
6 Mai 20190.23730
3 Mai 20190.2373-0.0015
2 Mai 20190.2388-0.0001
30 Apr. 20190.2389+0.0014
25 Apr. 20190.2375+0.0013
24 Apr. 20190.2362-0.0003
23 Apr. 20190.2365+0.0002
22 Apr. 20190.2363

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii