Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Leul moldovenesc

Afiseaza cursul Leul moldovenesc pentru intervalul si

Intervalul curent: 20 aprilie 2018 - 23 octombrie 2018.

Cursul mediu pentru Leul moldovenesc in intervalul selectat este 0.2377 lei

Cursul Leul moldovenesc maxim inregistrat este 0.2479 lei in data de 14 august 2018

Cursul Leul moldovenesc minim inregistrat este 0.2294 lei in data de 20 aprilie 2018

Cursul valutar complet pentru leul moldovenesc

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
23 Oct. 20180.2382-0.0015
22 Oct. 20180.2397+0.0010
19 Oct. 20180.2387+0.0007
18 Oct. 20180.2380+0.0005
17 Oct. 20180.2375+0.0006
16 Oct. 20180.2369-0.0001
15 Oct. 20180.2370+0.0003
12 Oct. 20180.2367-0.0020
11 Oct. 20180.2387-0.0011
10 Oct. 20180.23980
9 Oct. 20180.2398+0.0005
8 Oct. 20180.2393-0.0007
5 Oct. 20180.2400+0.0011
4 Oct. 20180.2389-0.0009
3 Oct. 20180.2398+0.0019
2 Oct. 20180.2379-0.0002
1 Oct. 20180.2381+0.0021
28 Sep. 20180.2360+0.0004
27 Sep. 20180.2356+0.0001
26 Sep. 20180.2355+0.0002
25 Sep. 20180.23530
24 Sep. 20180.2353-0.0011
21 Sep. 20180.2364-0.0006
20 Sep. 20180.2370-0.0002
19 Sep. 20180.2372-0.0004
18 Sep. 20180.2376+0.0013
17 Sep. 20180.2363-0.0017
14 Sep. 20180.2380-0.0007
13 Sep. 20180.2387-0.0003
12 Sep. 20180.2390+0.0003
11 Sep. 20180.2387+0.0006
10 Sep. 20180.2381-0.0006
7 Sep. 20180.2387-0.0010
6 Sep. 20180.2397-0.0008
5 Sep. 20180.2405+0.0015
4 Sep. 20180.2390-0.0009
3 Sep. 20180.2399+0.0001
31 Aug. 20180.23980
30 Aug. 20180.2398-0.0003
29 Aug. 20180.2401+0.0001
28 Aug. 20180.2400+0.0003
27 Aug. 20180.2397+0.0002
24 Aug. 20180.2395-0.0004
23 Aug. 20180.2399-0.0007
22 Aug. 20180.2406-0.0025
21 Aug. 20180.2431-0.0016
20 Aug. 20180.2447-0.0016
17 Aug. 20180.2463-0.0015
16 Aug. 20180.2478-0.0001
14 Aug. 20180.2479+0.0014
13 Aug. 20180.2465+0.0028
10 Aug. 20180.2437+0.0005
9 Aug. 20180.2432+0.0007
8 Aug. 20180.2425-0.0013
7 Aug. 20180.2438+0.0020
6 Aug. 20180.2418+0.0012
3 Aug. 20180.2406+0.0016
2 Aug. 20180.2390+0.0010
1 Aug. 20180.2380-0.0010
31 Iul. 20180.2390-0.0006
30 Iul. 20180.2396+0.0014
27 Iul. 20180.2382+0.0005
26 Iul. 20180.2377+0.0002
25 Iul. 20180.2375+0.0002
24 Iul. 20180.2373-0.0020
23 Iul. 20180.2393-0.0016
20 Iul. 20180.2409+0.0006
19 Iul. 20180.2403+0.0022
18 Iul. 20180.2381+0.0001
17 Iul. 20180.2380-0.0020
16 Iul. 20180.2400+0.0003
13 Iul. 20180.2397+0.0012
12 Iul. 20180.2385-0.0002
11 Iul. 20180.2387+0.0020
10 Iul. 20180.2367-0.0011
9 Iul. 20180.2378-0.0001
6 Iul. 20180.2379-0.0006
5 Iul. 20180.2385+0.0004
4 Iul. 20180.2381+0.0006
3 Iul. 20180.2375-0.0001
2 Iul. 20180.2376-0.0011
29 Iun. 20180.2387+0.0015
28 Iun. 20180.2372+0.0013
27 Iun. 20180.2359-0.0002
26 Iun. 20180.2361-0.0006
25 Iun. 20180.2367-0.0024
22 Iun. 20180.2391-0.0001
21 Iun. 20180.2392-0.0006
20 Iun. 20180.2398+0.0011
19 Iun. 20180.2387-0.0013
18 Iun. 20180.2400+0.0046
15 Iun. 20180.2354-0.0015
14 Iun. 20180.2369+0.0008
13 Iun. 20180.2361+0.0005
12 Iun. 20180.2356-0.0004
11 Iun. 20180.2360+0.0018
8 Iun. 20180.2342-0.0002
7 Iun. 20180.2344-0.0010
6 Iun. 20180.2354+0.0015
5 Iun. 20180.2339-0.0010
4 Iun. 20180.2349-0.0009
31 Mai 20180.2358-0.0018
30 Mai 20180.2376+0.0018
29 Mai 20180.2358+0.0010
25 Mai 20180.2348-0.0004
24 Mai 20180.2352+0.0010
23 Mai 20180.2342-0.0012
22 Mai 20180.2354+0.0001
21 Mai 20180.2353-0.0009
18 Mai 20180.2362-0.0010
17 Mai 20180.2372+0.0023
16 Mai 20180.2349+0.0015
15 Mai 20180.2334-0.0006
14 Mai 20180.2340-0.0011
11 Mai 20180.2351-0.0002
10 Mai 20180.2353+0.0008
9 Mai 20180.2345-0.0002
8 Mai 20180.2347+0.0007
7 Mai 20180.2340-0.0001
4 Mai 20180.23410
3 Mai 20180.2341+0.0011
2 Mai 20180.2330+0.0016
30 Apr. 20180.2314-0.0001
27 Apr. 20180.2315+0.0010
26 Apr. 20180.2305-0.0003
25 Apr. 20180.23080
24 Apr. 20180.2308+0.0009
23 Apr. 20180.2299+0.0005
20 Apr. 20180.2294

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii