Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 24 octombrie 2016 - 28 aprilie 2017.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 1.3204 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 1.3987 lei in data de 23 februarie 2017

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 1.1854 lei in data de 2 decembrie 2016

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
28 Apr. 20171.3026-0.0076
27 Apr. 20171.3102-0.0118
26 Apr. 20171.3220-0.0063
25 Apr. 20171.3283+0.0037
24 Apr. 20171.3246-0.0239
21 Apr. 20171.3485+0.0095
20 Apr. 20171.3390-0.0203
19 Apr. 20171.3593-0.0092
18 Apr. 20171.3685+0.0142
14 Apr. 20171.3543-0.0042
13 Apr. 20171.3585+0.0007
12 Apr. 20171.3578-0.0002
11 Apr. 20171.3580+0.0015
10 Apr. 20171.3565+0.0033
7 Apr. 20171.3532-0.0061
6 Apr. 20171.3593-0.0157
5 Apr. 20171.3750+0.0052
4 Apr. 20171.3698+0.0034
3 Apr. 20171.3664+0.0131
31 Mar. 20171.3533-0.0017
30 Mar. 20171.3550+0.0100
29 Mar. 20171.3450+0.0045
28 Mar. 20171.3405-0.0067
27 Mar. 20171.3472+0.0029
24 Mar. 20171.3443-0.0240
23 Mar. 20171.3683-0.0021
22 Mar. 20171.3704-0.0050
21 Mar. 20171.3754+0.0034
20 Mar. 20171.3720+0.0120
17 Mar. 20171.3600-0.0063
16 Mar. 20171.3663+0.0146
15 Mar. 20171.3517-0.0064
14 Mar. 20171.3581-0.0011
13 Mar. 20171.3592+0.0161
10 Mar. 20171.3431-0.0177
9 Mar. 20171.3608-0.0209
8 Mar. 20171.3817+0.0147
7 Mar. 20171.3670-0.0068
6 Mar. 20171.3738+0.0112
3 Mar. 20171.3626-0.0266
2 Mar. 20171.3892+0.0098
1 Mar. 20171.3794+0.0089
28 Feb. 20171.3705+0.0013
27 Feb. 20171.3692-0.0244
24 Feb. 20171.3936-0.0051
23 Feb. 20171.3987+0.0075
22 Feb. 20171.3912+0.0030
21 Feb. 20171.3882+0.0164
20 Feb. 20171.3718-0.0021
17 Feb. 20171.3739-0.0175
16 Feb. 20171.3914+0.0061
15 Feb. 20171.3853+0.0224
14 Feb. 20171.3629+0.0044
13 Feb. 20171.3585+0.0077
10 Feb. 20171.3508+0.0023
9 Feb. 20171.3485-0.0025
8 Feb. 20171.3510-0.0005
7 Feb. 20171.3515+0.0045
6 Feb. 20171.3470+0.0015
3 Feb. 20171.3455+0.0053
2 Feb. 20171.3402+0.0096
1 Feb. 20171.3306-0.0148
31 Ian. 20171.3454+0.0058
30 Ian. 20171.3396+0.0120
27 Ian. 20171.3276+0.0039
26 Ian. 20171.3237+0.0054
25 Ian. 20171.3183-0.0033
23 Ian. 20171.3216-0.0011
20 Ian. 20171.3227+0.0180
19 Ian. 20171.3047-0.0062
18 Ian. 20171.3109+0.0084
17 Ian. 20171.3025-0.0187
16 Ian. 20171.3212-0.0026
13 Ian. 20171.3238+0.0015
12 Ian. 20171.3223-0.0148
11 Ian. 20171.3371+0.0090
10 Ian. 20171.3281-0.0002
9 Ian. 20171.3283-0.0008
6 Ian. 20171.3291-0.0074
5 Ian. 20171.3365+0.0100
4 Ian. 20171.3265+0.0054
3 Ian. 20171.3211-0.0011
30 Dec. 20161.3222+0.0022
29 Dec. 20161.3200-0.0099
28 Dec. 20161.3299+0.0068
27 Dec. 20161.3231+0.0039
23 Dec. 20161.3192+0.0226
22 Dec. 20161.2966+0.0016
21 Dec. 20161.2950+0.0022
20 Dec. 20161.2928+0.0189
19 Dec. 20161.2739-0.0101
16 Dec. 20161.2840+0.0039
15 Dec. 20161.2801+0.0075
14 Dec. 20161.2726+0.0001
13 Dec. 20161.2725+0.0137
12 Dec. 20161.2588+0.0030
9 Dec. 20161.2558+0.0225
8 Dec. 20161.2333+0.0015
7 Dec. 20161.2318+0.0107
6 Dec. 20161.2211+0.0039
5 Dec. 20161.2172+0.0318
2 Dec. 20161.1854-0.0675
29 Noi. 20161.2529+0.0124
28 Noi. 20161.2405-0.0142
25 Noi. 20161.2547+0.0138
24 Noi. 20161.2409-0.0254
23 Noi. 20161.2663+0.0136
22 Noi. 20161.2527-0.0024
21 Noi. 20161.2551+0.0166
18 Noi. 20161.2385+0.0164
17 Noi. 20161.2221-0.0053
16 Noi. 20161.2274+0.0107
15 Noi. 20161.2167-0.0203
14 Noi. 20161.2370+0.0148
11 Noi. 20161.2222-0.0524
10 Noi. 20161.2746-0.0026
9 Noi. 20161.2772+0.0023
8 Noi. 20161.2749+0.0182
7 Noi. 20161.2567+0.0119
4 Noi. 20161.2448-0.0033
3 Noi. 20161.2481-0.0069
2 Noi. 20161.2550-0.0246
1 Noi. 20161.2796-0.0035
31 Oct. 20161.2831-0.0198
28 Oct. 20161.3029-0.0108
27 Oct. 20161.3137-0.0085
26 Oct. 20161.3222+0.0016
25 Oct. 20161.3206+0.0073
24 Oct. 20161.3133

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii