Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 19 octombrie 2017 - 23 aprilie 2018.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 1.1756 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 1.2299 lei in data de 20 octombrie 2017

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 1.0977 lei in data de 16 aprilie 2018

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
23 Apr. 20181.1157-0.0038
20 Apr. 20181.1195+0.0056
19 Apr. 20181.1139+0.0103
18 Apr. 20181.1036+0.0043
17 Apr. 20181.0993+0.0016
16 Apr. 20181.0977-0.0093
13 Apr. 20181.1070-0.0122
12 Apr. 20181.1192+0.0146
11 Apr. 20181.1046-0.0006
10 Apr. 20181.1052-0.0352
5 Apr. 20181.1404+0.0057
4 Apr. 20181.1347-0.0083
3 Apr. 20181.1430+0.0010
2 Apr. 20181.1420-0.0011
30 Mar. 20181.1431+0.0042
29 Mar. 20181.1389+0.0091
28 Mar. 20181.1298-0.0012
27 Mar. 20181.1310-0.0015
26 Mar. 20181.1325-0.0089
23 Mar. 20181.1414-0.0159
22 Mar. 20181.1573+0.0099
21 Mar. 20181.1474-0.0058
20 Mar. 20181.1532-0.0037
19 Mar. 20181.1569+0.0054
16 Mar. 20181.1515-0.0055
15 Mar. 20181.1570+0.0008
14 Mar. 20181.1562-0.0019
13 Mar. 20181.1581-0.0050
12 Mar. 20181.1631+0.0043
9 Mar. 20181.1588-0.0012
8 Mar. 20181.1600-0.0073
7 Mar. 20181.1673+0.0033
6 Mar. 20181.1640+0.0010
5 Mar. 20181.1630-0.0031
2 Mar. 20181.1661-0.0109
1 Mar. 20181.1770+0.0043
28 Feb. 20181.1727+0.0008
27 Feb. 20181.1719+0.0065
26 Feb. 20181.1654+0.0020
23 Feb. 20181.1634+0.0051
22 Feb. 20181.1583-0.0036
21 Feb. 20181.1619-0.0061
20 Feb. 20181.1680+0.0065
19 Feb. 20181.1615+0.0058
16 Feb. 20181.1557-0.0048
15 Feb. 20181.1605+0.0163
14 Feb. 20181.1442-0.0010
13 Feb. 20181.1452-0.0054
12 Feb. 20181.1506-0.0052
9 Feb. 20181.1558-0.0065
8 Feb. 20181.1623-0.0033
7 Feb. 20181.1656+0.0183
6 Feb. 20181.1473-0.0076
5 Feb. 20181.1549-0.0218
2 Feb. 20181.1767+0.0016
1 Feb. 20181.1751-0.0009
31 Ian. 20181.1760-0.0099
30 Ian. 20181.1859-0.0024
29 Ian. 20181.1883-0.0007
26 Ian. 20181.1890-0.0058
25 Ian. 20181.1948+0.0044
23 Ian. 20181.1904-0.0003
22 Ian. 20181.1907+0.0061
19 Ian. 20181.1846+0.0043
18 Ian. 20181.1803-0.0003
17 Ian. 20181.1806-0.0063
16 Ian. 20181.1869+0.0116
15 Ian. 20181.1753-0.0139
12 Ian. 20181.1892-0.0133
11 Ian. 20181.2025+0.0111
10 Ian. 20181.1914-0.0130
9 Ian. 20181.2044+0.0093
8 Ian. 20181.1951+0.0054
5 Ian. 20181.1897+0.0027
4 Ian. 20181.1870+0.0029
3 Ian. 20181.1841+0.0093
29 Dec. 20171.1748-0.0015
28 Dec. 20171.1763-0.0056
27 Dec. 20171.1819-0.0016
22 Dec. 20171.1835-0.0004
21 Dec. 20171.1839-0.0035
20 Dec. 20171.1874-0.0009
19 Dec. 20171.1883-0.0027
18 Dec. 20171.1910+0.0155
15 Dec. 20171.1755-0.0083
14 Dec. 20171.1838-0.0085
13 Dec. 20171.1923+0.0013
12 Dec. 20171.1910-0.0019
11 Dec. 20171.1929-0.0059
8 Dec. 20171.1988-0.0166
7 Dec. 20171.2154+0.0068
6 Dec. 20171.2086+0.0048
5 Dec. 20171.2038+0.0034
4 Dec. 20171.2004-0.0192
29 Noi. 20171.2196+0.0093
28 Noi. 20171.2103+0.0072
27 Noi. 20171.2031-0.0140
24 Noi. 20171.2171-0.0020
23 Noi. 20171.2191+0.0050
22 Noi. 20171.2141-0.0025
21 Noi. 20171.2166+0.0066
20 Noi. 20171.2100+0.0090
17 Noi. 20171.2010+0.0119
16 Noi. 20171.1891+0.0088
15 Noi. 20171.1803-0.0291
14 Noi. 20171.2094-0.0082
13 Noi. 20171.2176-0.0060
10 Noi. 20171.2236-0.0012
9 Noi. 20171.2248+0.0046
8 Noi. 20171.2202-0.0029
7 Noi. 20171.2231+0.0294
6 Noi. 20171.1937-0.0136
3 Noi. 20171.2073-0.0010
2 Noi. 20171.2083+0.0007
1 Noi. 20171.2076+0.0049
31 Oct. 20171.2027-0.0178
30 Oct. 20171.2205+0.0190
27 Oct. 20171.2015-0.0028
26 Oct. 20171.2043-0.0001
25 Oct. 20171.2044-0.0034
24 Oct. 20171.2078-0.0184
23 Oct. 20171.2262-0.0037
20 Oct. 20171.2299+0.0034
19 Oct. 20171.2265

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii