Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 17 decembrie 2023 - 21 iunie 2024.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 0.9098 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 0.9402 lei in data de 16 ianuarie 2024

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 0.8519 lei in data de 19 iunie 2024

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
21 Iun. 20240.8532-0.0024
20 Iun. 20240.8556+0.0037
19 Iun. 20240.8519-0.0041
18 Iun. 20240.8560-0.0082
17 Iun. 20240.8642-0.0043
14 Iun. 20240.8685+0.0159
13 Iun. 20240.8526-0.0100
12 Iun. 20240.8626-0.0020
11 Iun. 20240.8646-0.0002
10 Iun. 20240.8648-0.0036
7 Iun. 20240.8684+0.0057
6 Iun. 20240.8627-0.0022
5 Iun. 20240.8649-0.0065
4 Iun. 20240.8714-0.0040
3 Iun. 20240.8754-0.0066
31 Mai 20240.8820-0.0027
30 Mai 20240.8847-0.0038
29 Mai 20240.8885+0.0040
28 Mai 20240.8845-0.0017
27 Mai 20240.8862-0.0068
24 Mai 20240.8930+0.0027
23 Mai 20240.8903-0.0052
22 Mai 20240.8955-0.0009
21 Mai 20240.8964-0.0006
20 Mai 20240.8970+0.0025
17 Mai 20240.8945+0.0034
16 Mai 20240.8911-0.0049
15 Mai 20240.8960+0.0019
14 Mai 20240.8941-0.0007
13 Mai 20240.8948-0.0024
10 Mai 20240.8972-0.0135
9 Mai 20240.9107-0.0014
8 Mai 20240.9121+0.0009
7 Mai 20240.9112+0.0159
2 Mai 20240.8953-0.0105
30 Apr. 20240.9058-0.0017
29 Apr. 20240.9075+0.0087
26 Apr. 20240.8988-0.0024
25 Apr. 20240.9012-0.0061
24 Apr. 20240.9073+0.0034
23 Apr. 20240.9039+0.0069
22 Apr. 20240.8970+0.0064
19 Apr. 20240.8906-0.0003
18 Apr. 20240.8909+0.0068
17 Apr. 20240.8841-0.0188
16 Apr. 20240.9029-0.0094
15 Apr. 20240.9123-0.0037
12 Apr. 20240.9160+0.0016
11 Apr. 20240.9144+0.0011
10 Apr. 20240.9133+0.0033
9 Apr. 20240.9100+0.0044
8 Apr. 20240.9056-0.0004
5 Apr. 20240.9060-0.0018
4 Apr. 20240.9078-0.0029
3 Apr. 20240.9107-0.0047
2 Apr. 20240.9154-0.0034
1 Apr. 20240.91880
29 Mar. 20240.9188-0.0043
28 Mar. 20240.9231+0.0011
27 Mar. 20240.9220+0.0015
26 Mar. 20240.9205+0.0018
25 Mar. 20240.9187-0.0054
22 Mar. 20240.9241+0.0069
21 Mar. 20240.9172+0.0052
20 Mar. 20240.9120+0.0004
19 Mar. 20240.9116-0.0017
18 Mar. 20240.9133-0.0010
15 Mar. 20240.9143+0.0004
14 Mar. 20240.9139-0.0004
13 Mar. 20240.9143+0.0013
12 Mar. 20240.9130+0.0018
11 Mar. 20240.9112-0.0099
8 Mar. 20240.9211-0.0017
7 Mar. 20240.9228+0.0009
6 Mar. 20240.9219-0.0044
5 Mar. 20240.9263+0.0021
4 Mar. 20240.9242-0.0009
1 Mar. 20240.9251+0.0027
29 Feb. 20240.9224-0.0090
28 Feb. 20240.9314+0.0121
27 Feb. 20240.9193+0.0014
26 Feb. 20240.9179-0.0081
23 Feb. 20240.9260-0.0023
22 Feb. 20240.9283-0.0067
21 Feb. 20240.9350+0.0056
20 Feb. 20240.9294-0.0007
19 Feb. 20240.9301+0.0011
16 Feb. 20240.9290-0.0031
15 Feb. 20240.9321-0.0067
14 Feb. 20240.9388+0.0064
13 Feb. 20240.9324+0.0004
12 Feb. 20240.9320+0.0063
9 Feb. 20240.9257-0.0035
8 Feb. 20240.9292-0.0021
7 Feb. 20240.9313+0.0013
6 Feb. 20240.9300-0.0009
5 Feb. 20240.9309+0.0015
2 Feb. 20240.9294-0.0011
1 Feb. 20240.9305+0.0020
31 Ian. 20240.9285+0.0011
30 Ian. 20240.9274-0.0082
29 Ian. 20240.9356+0.0039
26 Ian. 20240.9317+0.0059
25 Ian. 20240.9258+0.0083
23 Ian. 20240.9175-0.0093
22 Ian. 20240.9268-0.0009
19 Ian. 20240.9277+0.0022
18 Ian. 20240.9255-0.0034
17 Ian. 20240.9289-0.0113
16 Ian. 20240.9402+0.0037
15 Ian. 20240.9365+0.0048
12 Ian. 20240.9317+0.0048
11 Ian. 20240.9269+0.0014
10 Ian. 20240.9255-0.0079
9 Ian. 20240.9334+0.0013
8 Ian. 20240.9321+0.0010
5 Ian. 20240.9311+0.0085
4 Ian. 20240.9226-0.0015
3 Ian. 20240.9241-0.0024
29 Dec. 20230.92650
28 Dec. 20230.9265-0.0076
27 Dec. 20230.9341+0.0111
22 Dec. 20230.9230-0.0003
21 Dec. 20230.9233-0.0094
20 Dec. 20230.9327+0.0049
19 Dec. 20230.9278+0.0069
18 Dec. 20230.9209

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii