Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 8 iunie 2017 - 11 decembrie 2017.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 1.2267 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 1.2602 lei in data de 20 iulie 2017

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 1.1803 lei in data de 15 noiembrie 2017

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
11 Dec. 20171.1929-0.0059
8 Dec. 20171.1988-0.0166
7 Dec. 20171.2154+0.0068
6 Dec. 20171.2086+0.0048
5 Dec. 20171.2038+0.0034
4 Dec. 20171.2004-0.0192
29 Noi. 20171.2196+0.0093
28 Noi. 20171.2103+0.0072
27 Noi. 20171.2031-0.0140
24 Noi. 20171.2171-0.0020
23 Noi. 20171.2191+0.0050
22 Noi. 20171.2141-0.0025
21 Noi. 20171.2166+0.0066
20 Noi. 20171.2100+0.0090
17 Noi. 20171.2010+0.0119
16 Noi. 20171.1891+0.0088
15 Noi. 20171.1803-0.0291
14 Noi. 20171.2094-0.0082
13 Noi. 20171.2176-0.0060
10 Noi. 20171.2236-0.0012
9 Noi. 20171.2248+0.0046
8 Noi. 20171.2202-0.0029
7 Noi. 20171.2231+0.0294
6 Noi. 20171.1937-0.0136
3 Noi. 20171.2073-0.0010
2 Noi. 20171.2083+0.0007
1 Noi. 20171.2076+0.0049
31 Oct. 20171.2027-0.0178
30 Oct. 20171.2205+0.0190
27 Oct. 20171.2015-0.0028
26 Oct. 20171.2043-0.0001
25 Oct. 20171.2044-0.0034
24 Oct. 20171.2078-0.0184
23 Oct. 20171.2262-0.0037
20 Oct. 20171.2299+0.0034
19 Oct. 20171.2265-0.0095
18 Oct. 20171.2360+0.0083
17 Oct. 20171.2277-0.0088
16 Oct. 20171.2365+0.0127
13 Oct. 20171.2238+0.0024
12 Oct. 20171.22140
11 Oct. 20171.2214+0.0044
10 Oct. 20171.2170-0.0185
9 Oct. 20171.2355-0.0044
6 Oct. 20171.2399-0.0011
5 Oct. 20171.2410+0.0022
4 Oct. 20171.2388+0.0010
3 Oct. 20171.2378+0.0025
2 Oct. 20171.2353+0.0105
29 Sep. 20171.2248+0.0012
28 Sep. 20171.2236-0.0132
27 Sep. 20171.2368+0.0049
26 Sep. 20171.2319-0.0055
25 Sep. 20171.2374+0.0163
22 Sep. 20171.2211-0.0110
21 Sep. 20171.2321+0.0110
20 Sep. 20171.2211-0.0024
19 Sep. 20171.2235-0.0146
18 Sep. 20171.2381+0.0034
15 Sep. 20171.2347+0.0016
14 Sep. 20171.2331+0.0037
13 Sep. 20171.2294-0.0099
12 Sep. 20171.2393-0.0004
11 Sep. 20171.2397+0.0099
8 Sep. 20171.2298-0.0087
7 Sep. 20171.2385+0.0022
6 Sep. 20171.2363+0.0043
5 Sep. 20171.2320+0.0048
4 Sep. 20171.2272-0.0001
1 Sep. 20171.2273+0.0042
31 Aug. 20171.2231+0.0087
30 Aug. 20171.2144+0.0085
29 Aug. 20171.2059-0.0128
28 Aug. 20171.2187-0.0160
25 Aug. 20171.2347-0.0046
24 Aug. 20171.2393+0.0075
23 Aug. 20171.2318-0.0009
22 Aug. 20171.2327-0.0092
21 Aug. 20171.2419+0.0114
18 Aug. 20171.2305-0.0097
17 Aug. 20171.2402+0.0098
16 Aug. 20171.2304+0.0169
14 Aug. 20171.2135-0.0132
11 Aug. 20171.2267-0.0110
10 Aug. 20171.2377-0.0063
9 Aug. 20171.2440+0.0077
8 Aug. 20171.2363+0.0001
7 Aug. 20171.2362+0.0021
4 Aug. 20171.2341-0.0032
3 Aug. 20171.2373+0.0060
2 Aug. 20171.2313-0.0020
1 Aug. 20171.2333-0.0076
31 Iul. 20171.2409+0.0072
28 Iul. 20171.2337-0.0067
27 Iul. 20171.2404+0.0034
26 Iul. 20171.2370-0.0070
25 Iul. 20171.2440-0.0027
24 Iul. 20171.2467-0.0115
21 Iul. 20171.2582-0.0020
20 Iul. 20171.2602+0.0042
19 Iul. 20171.2560+0.0157
18 Iul. 20171.2403-0.0118
17 Iul. 20171.2521+0.0068
14 Iul. 20171.2453-0.0035
13 Iul. 20171.2488+0.0221
12 Iul. 20171.2267-0.0046
11 Iul. 20171.2313+0.0090
10 Iul. 20171.2223+0.0045
7 Iul. 20171.2178-0.0095
6 Iul. 20171.2273+0.0036
5 Iul. 20171.2237+0.0014
4 Iul. 20171.2223+0.0110
3 Iul. 20171.2113+0.0033
30 Iun. 20171.2080-0.0068
29 Iun. 20171.2148+0.0042
28 Iun. 20171.2106-0.0187
27 Iun. 20171.2293+0.0056
26 Iun. 20171.2237-0.0005
23 Iun. 20171.2242-0.0081
22 Iun. 20171.2323-0.0087
21 Iun. 20171.2410-0.0138
20 Iun. 20171.2548+0.0091
19 Iun. 20171.2457-0.0062
16 Iun. 20171.2519-0.0028
15 Iun. 20171.2547+0.0257
14 Iun. 20171.2290+0.0011
13 Iun. 20171.2279-0.0053
12 Iun. 20171.2332-0.0177
9 Iun. 20171.2509+0.0070
8 Iun. 20171.2439

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii