Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 15 noiembrie 2018 - 21 mai 2019.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 1.0886 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 1.1362 lei in data de 1 februarie 2019

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 1.0394 lei in data de 27 decembrie 2018

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
21 Mai 20191.0429+0.0029
20 Mai 20191.0400-0.0138
17 Mai 20191.0538-0.0069
16 Mai 20191.0607-0.0082
15 Mai 20191.0689+0.0065
14 Mai 20191.0624-0.0080
13 Mai 20191.0704-0.0025
10 Mai 20191.0729-0.0099
9 Mai 20191.0828+0.0131
8 Mai 20191.0697-0.0006
7 Mai 20191.0703-0.0084
6 Mai 20191.0787+0.0040
3 Mai 20191.0747-0.0086
2 Mai 20191.0833+0.0077
30 Apr. 20191.0756+0.0048
25 Apr. 20191.0708-0.0114
24 Apr. 20191.0822+0.0081
23 Apr. 20191.0741-0.0031
22 Apr. 20191.0772-0.0006
19 Apr. 20191.0778+0.0032
18 Apr. 20191.0746-0.0038
17 Apr. 20191.0784-0.0106
16 Apr. 20191.0890+0.0052
15 Apr. 20191.0838-0.0069
12 Apr. 20191.0907-0.0125
11 Apr. 20191.1032+0.0064
10 Apr. 20191.0968+0.0015
9 Apr. 20191.0953+0.0035
8 Apr. 20191.0918-0.0044
5 Apr. 20191.0962+0.0018
4 Apr. 20191.0944-0.0032
3 Apr. 20191.0976-0.0057
2 Apr. 20191.1033+0.0232
1 Apr. 20191.0801-0.0076
29 Mar. 20191.0877+0.0283
28 Mar. 20191.0594-0.0293
27 Mar. 20191.0887-0.0008
26 Mar. 20191.0895+0.0143
25 Mar. 20191.0752-0.0319
22 Mar. 20191.1071+0.0011
21 Mar. 20191.1060-0.0008
20 Mar. 20191.1068+0.0024
19 Mar. 20191.1044+0.0075
18 Mar. 20191.0969+0.0029
15 Mar. 20191.0940-0.0105
14 Mar. 20191.1045-0.0016
13 Mar. 20191.1061+0.0063
12 Mar. 20191.0998+0.0071
11 Mar. 20191.0927+0.0009
8 Mar. 20191.0918-0.0004
7 Mar. 20191.0922-0.0205
6 Mar. 20191.1127+0.0020
5 Mar. 20191.1107+0.0029
4 Mar. 20191.1078-0.0041
1 Mar. 20191.1119-0.0034
28 Feb. 20191.1153+0.0059
27 Feb. 20191.1094-0.0070
26 Feb. 20191.1164-0.0010
25 Feb. 20191.1174+0.0031
22 Feb. 20191.1143-0.0115
21 Feb. 20191.1258-0.0003
20 Feb. 20191.1261+0.0015
19 Feb. 20191.1246-0.0062
18 Feb. 20191.1308+0.0024
15 Feb. 20191.1284+0.0071
14 Feb. 20191.1213-0.0086
13 Feb. 20191.1299+0.0116
12 Feb. 20191.1183-0.0070
11 Feb. 20191.1253-0.0007
8 Feb. 20191.1260-0.0048
7 Feb. 20191.1308-0.0033
6 Feb. 20191.1341+0.0016
5 Feb. 20191.1325-0.0023
4 Feb. 20191.1348-0.0014
1 Feb. 20191.1362+0.0168
31 Ian. 20191.1194+0.0013
30 Ian. 20191.1181+0.0122
29 Ian. 20191.1059-0.0010
28 Ian. 20191.1069-0.0071
25 Ian. 20191.1140+0.0162
23 Ian. 20191.0978-0.0071
22 Ian. 20191.1049+0.0020
21 Ian. 20191.1029+0.0046
18 Ian. 20191.0983-0.0023
17 Ian. 20191.1006-0.0041
16 Ian. 20191.1047-0.0030
15 Ian. 20191.1077+0.0083
14 Ian. 20191.0994+0.0056
11 Ian. 20191.0938-0.0085
10 Ian. 20191.1023+0.0035
9 Ian. 20191.0988+0.0073
8 Ian. 20191.0915-0.0057
7 Ian. 20191.0972+0.0079
4 Ian. 20191.0893+0.0071
3 Ian. 20191.0822+0.0326
31 Dec. 20181.0496+0.0012
28 Dec. 20181.0484+0.0090
27 Dec. 20181.0394-0.0028
24 Dec. 20181.0422-0.0168
21 Dec. 20181.0590+0.0170
20 Dec. 20181.0420-0.0020
19 Dec. 20181.0440-0.0028
18 Dec. 20181.0468-0.0016
17 Dec. 20181.0484-0.0103
14 Dec. 20181.0587-0.0012
13 Dec. 20181.0599+0.0066
12 Dec. 20181.0533+0.0101
11 Dec. 20181.0432-0.0002
10 Dec. 20181.0434-0.0108
7 Dec. 20181.0542-0.0080
6 Dec. 20181.0622-0.0034
5 Dec. 20181.0656+0.0044
4 Dec. 20181.0612-0.0002
3 Dec. 20181.0614-0.0034
29 Noi. 20181.0648+0.0001
28 Noi. 20181.0647+0.0194
27 Noi. 20181.0453-0.0257
26 Noi. 20181.0710-0.0072
23 Noi. 20181.0782+0.0045
22 Noi. 20181.0737-0.0179
21 Noi. 20181.0916+0.0055
20 Noi. 20181.0861-0.0053
19 Noi. 20181.0914+0.0032
16 Noi. 20181.0882-0.0028
15 Noi. 20181.0910

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii