Curs Valutar
Preluare curs valutar | Contact

Curs Realul brazilian

Afiseaza cursul Realul brazilian pentru intervalul si

Intervalul curent: 26 decembrie 2021 - 1 iulie 2022.

Cursul mediu pentru Realul brazilian in intervalul selectat este 0.8894 lei

Cursul Realul brazilian maxim inregistrat este 0.9831 lei in data de 19 aprilie 2022

Cursul Realul brazilian minim inregistrat este 0.7656 lei in data de 6 ianuarie 2022

Cursul valutar complet pentru realul brazilian

Cursul este exprimat in lei (RON) si se raporteaza la intervalul selectat

Data Valoare Variatie
1 Iul. 20220.9000-0.0151
30 Iun. 20220.9151+0.0228
29 Iun. 20220.8923+0.0006
28 Iun. 20220.8917+0.0004
27 Iun. 20220.8913-0.0040
24 Iun. 20220.8953-0.0107
23 Iun. 20220.9060-0.0118
22 Iun. 20220.9178+0.0160
21 Iun. 20220.9018-0.0091
20 Iun. 20220.9109-0.0200
17 Iun. 20220.9309-0.0083
16 Iun. 20220.9392+0.0176
15 Iun. 20220.9216-0.0038
14 Iun. 20220.9254-0.0260
10 Iun. 20220.9514+0.0098
9 Iun. 20220.9416-0.0067
8 Iun. 20220.9483-0.0163
7 Iun. 20220.9646+0.0015
6 Iun. 20220.9631+0.0043
3 Iun. 20220.9588-0.0011
2 Iun. 20220.9599-0.0085
31 Mai 20220.9684-0.0020
30 Mai 20220.9704+0.0040
27 Mai 20220.9664+0.0089
26 Mai 20220.9575-0.0029
25 Mai 20220.9604+0.0016
24 Mai 20220.9588+0.0095
23 Mai 20220.9493+0.0018
20 Mai 20220.9475-0.0012
19 Mai 20220.9487-0.0033
18 Mai 20220.9520+0.0185
17 Mai 20220.9335-0.0045
16 Mai 20220.9380+0.0101
13 Mai 20220.9279+0.0049
12 Mai 20220.9230+0.0100
11 Mai 20220.9130+0.0052
10 Mai 20220.9078-0.0179
9 Mai 20220.9257-0.0051
6 Mai 20220.9308-0.0186
5 Mai 20220.9494+0.0014
4 Mai 20220.9480+0.0224
3 Mai 20220.9256-0.0198
2 Mai 20220.9454-0.0016
29 Apr. 20220.9470+0.0003
28 Apr. 20220.9467+0.0145
27 Apr. 20220.9322-0.0163
26 Apr. 20220.9485-0.0320
21 Apr. 20220.9805+0.0055
20 Apr. 20220.9750-0.0081
19 Apr. 20220.9831+0.0083
18 Apr. 20220.9748+0.0030
15 Apr. 20220.9718+0.0061
14 Apr. 20220.9657-0.0102
13 Apr. 20220.9759+0.0076
12 Apr. 20220.9683+0.0052
11 Apr. 20220.9631+0.0068
8 Apr. 20220.9563-0.0058
7 Apr. 20220.9621-0.0117
6 Apr. 20220.9738-0.0059
5 Apr. 20220.9797+0.0164
4 Apr. 20220.9633+0.0188
1 Apr. 20220.9445+0.0116
31 Mar. 20220.9329+0.0003
30 Mar. 20220.9326-0.0075
29 Mar. 20220.9401-0.0097
28 Mar. 20220.9498+0.0184
25 Mar. 20220.9314-0.0021
24 Mar. 20220.9335+0.0180
23 Mar. 20220.9155+0.0047
22 Mar. 20220.9108+0.0196
21 Mar. 20220.8912+0.0016
18 Mar. 20220.8896+0.0071
17 Mar. 20220.8825+0.0113
16 Mar. 20220.8712-0.0072
15 Mar. 20220.8784-0.0113
14 Mar. 20220.8897-0.0097
11 Mar. 20220.8994+0.0045
10 Mar. 20220.8949+0.0043
9 Mar. 20220.8906+0.0007
8 Mar. 20220.8899-0.0131
7 Mar. 20220.9030+0.0091
4 Mar. 20220.8939+0.0187
3 Mar. 20220.8752+0.0111
2 Mar. 20220.8641+0.0065
1 Mar. 20220.8576+0.0013
28 Feb. 20220.8563-0.0078
25 Feb. 20220.8641-0.0193
24 Feb. 20220.8834+0.0222
23 Feb. 20220.8612+0.0074
22 Feb. 20220.8538+0.0065
21 Feb. 20220.8473+0.0060
18 Feb. 20220.8413-0.0050
17 Feb. 20220.8463+0.0050
16 Feb. 20220.8413+0.0062
15 Feb. 20220.8351+0.0032
14 Feb. 20220.8319+0.0054
11 Feb. 20220.8265+0.0011
10 Feb. 20220.8254+0.0034
9 Feb. 20220.8220-0.0007
8 Feb. 20220.8227+0.0097
7 Feb. 20220.8130-0.0036
4 Feb. 20220.8166-0.0166
3 Feb. 20220.8332+0.0028
2 Feb. 20220.8304+0.0021
1 Feb. 20220.8283+0.0033
31 Ian. 20220.8250+0.0034
28 Ian. 20220.8216+0.0084
27 Ian. 20220.8132+0.0079
26 Ian. 20220.8053+0.0069
25 Ian. 20220.7984-0.0063
21 Ian. 20220.8047+0.0033
20 Ian. 20220.8014+0.0186
19 Ian. 20220.7828-0.0039
18 Ian. 20220.7867+0.0045
17 Ian. 20220.7822+0.0019
14 Ian. 20220.7803+0.0009
13 Ian. 20220.7794-0.0024
12 Ian. 20220.7818+0.0113
11 Ian. 20220.7705-0.0042
10 Ian. 20220.7747+0.0055
7 Ian. 20220.7692+0.0036
6 Ian. 20220.7656-0.0048
5 Ian. 20220.77040
4 Ian. 20220.7704-0.0114
3 Ian. 20220.7818-0.0027
31 Dec. 20210.7845+0.0177
30 Dec. 20210.7668-0.0122
29 Dec. 20210.7790+0.0025
28 Dec. 20210.7765+0.0061
27 Dec. 20210.7704

Curs Valutar Azi

Vrei sa fii zilnic la curent cu variatiile valutare euro dolar? Iti recomandam sa vizitezi pagina dedicata curs valutar azi in care sunt afisate cotatii actualizate zilnic.

Preluare informatii

Ai un site sau blog pe care ai vrea sa afisezi informatiile de pe acest site? Iti punem la dispozitie un modul avansat de preluare informatii valutare ce poate fi personalizat. Acceseaza pagina de preluare curs valutar si vei gasi toate detaliile necesare.

Convertor Valutar

Cauti un calculator valutar avansat pentru schimb valutar care sa iti ofere si detalii despre TVA? Te invitam sa folosesti convertorul valutar disponibil online de pe acest site.

Informatii curs-valutar.ro

Cursul este preluat online de pe site-ul Bancii Nationale a Romaniei (BNR) si este actualizat la zi.

Cursul se actualizeaza in fiecare zi bancara la ora 13:05. Uneori pot exista intarzieri in afisarea cursului. Informatiile afisate pe acest site au caracter pur informativ. Cursul comunicat de catre BNR este valabil pentru ziua urmatoare. Convertorul foloseste implicit ultimul curs BNR disponibil si este setat pe EURO.

Termeni si conditii